FUTBOL OYUN KURALLARI
TASKK

Hava Durumu

İki Sivas Ve İki Tokat İl Temsilcileri 4 takımlı Üç devreli lig oynayacak.

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları açıklandı.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3'er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL'a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak. 

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig'e çıkma hakkı kazanacak.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00'te İstanbul'da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak olup, TFF'nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.


6.BÖLGE 6.GRUP İL VE TAKIMLAR

6.BÖLGE  1. GRUP

 

 

GAZİANTEP

 

3

013122

GAZİANTEP ANKAS SP.

013129

NİZİP SPOR

013127

GAZİANTEP ANADOLU SPOR

 

 

K.MARAŞ

 

3

000061

ELBİSTAN. SPOR

012769

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

014721

ANDIRIN YEŞİLDAĞ SPOR

 

6.BÖLGE 2.GRUP

 

 

HATAY

 

3

010661

5 TEMMUZ İSKENDERUN SP.

000129

REYHANLI SPOR

016855

ANTAKYA BELEDİYESİ FUTBOL KULÜBÜ

KİLİS

2

000126

KİLİS BLD. SPOR

015310

ELBEYLİ SPOR

               

                6.BÖLGE 3.GRUP

 

ADANA

 

3

013720

POZANTI BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR

013722

SARIÇAM KÜRKÇÜLER SPOR  

017582

ADANA ÜLKÜ GÜCÜ SPOR

NİĞDE

1

017549

NİĞDE BELEDİYESİ SPOR

OSMANİYE

1

015134

TÜYSÜZ SPOR

 

                6.BÖLGE 4.GRUP

 

 

 

MERSİN

 

4

013302

MERSİN B.ŞEHİR BLD.MESKİ SPOR

015641

İDMANYURDU 1925 SPOR

000241

MEDCEM SİLİFKE BLD.SPOR

010892

ERDEMLİ BLD.SPOR

 

                6.BÖLGE 5.GRUP

 

 

 

KAYSERİ

 

4

010827

TALASGÜCÜ BLD. SPOR

014691

YAHYALI SPOR

016694

DEVELİ SPOR

016501

KAYSERİ EMAR GRUP FUTBOL KULÜBÜ

 

                6.BÖLGE 6.GRUP

 

SİVAS

2

011561

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ GSK

012464

ABDULVAHABİ GAZİ SPOR

 

TOKAT

2

011596

NİKSAR BELEDİYE SPOR

016687

ERBAA GENÇLİK SPOR

 

Müsabakalar sonunda Grubunda son sırayı alan takımlar Kendi Yerel ligdeki en üst amatör lige düşeceklerdir. Gruplarında ilk sıraları alacak takımlar bir üst tura çıkarak kendi aralarında oynanacak müsabakalar sonunda  Her bölgedeki gruplardan 1 takım  3. Lige çıkacaklardır Tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 9 Bölgede, 52 grupta 266 takımın katılımıyla oynanacak. 

Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Trabzon illeri takımlarının hangi gruplarda yer alacağının belirleneceği grup kuraları çekimi ve tüm grupların fikstür çekimi bugün saat 15.00’te İstanbul’da yapılacak.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan gerçekleşecek kura çekimi, TFF’nin youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.



85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Sivas ASKF

Uygulanacak Esaslar 2020-2021
Takvim